02011J0R4ZBSTR
detaildesc
02011J0R4ZBSTR
KYOCERA AVX
Product No:
02011J0R4ZBSTR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Package:
Batch:
Datasheet:
pdf
Description:
CAP THIN FILM 0.4PF 100V 0201
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Series Accu-P®
Package Tape & Reel (TR)
Features RF, High Q, Low Loss
Tolerance ±0.01pF
Capacitance 0.4 pF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 100 V
Size / Dimension 0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm)
Height - Seated (Max) 0.011" (0.28mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C