843021AGI-01LF
detaildesc
843021AGI-01LF
Renesas Electronics America Inc
Product No:
843021AGI-01LF
Package:
8-TSSOP
Batch:
Datasheet:
Description:
IC CLK GEN 1GIG LVPECL 8-TSSOP
User Guide
Mfr Renesas Electronics America Inc
PLL Yes
Input Crystal
Output LVPECL
Series FemtoClock®
Package Tube
Main Purpose Ethernet
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Product Status Obsolete
Frequency - Max 160MHz
Voltage - Supply 2.375V ~ 3.465V
Number of Circuits 1
Base Product Number 843021A
DigiKey Programmable Not Verified
Ratio - Input:Output 1:1
Operating Temperature -40°C ~ 85°C