AA30D1212D
detaildesc
AA30D1212D
Delta Electronics
Product No:
AA30D1212D
Manufacturer:
Delta Electronics
Package:
Batch:
Datasheet:
pdf
Description:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY +/-12V 30W
User Guide
Mfr Delta Electronics
Series AA30D (30W)
Package Box
Features Universal Input
Efficiency 80%
Input Type AC
Applications ITE (Commercial)
Power (Watts) 30W
Product Status Obsolete
Approval Agency CE
Size / Dimension 4.41" L x 2.51" W x 1.01" H (112.0mm x 63.8mm x 25.6mm)
Number of Outputs 2
AC Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 12V
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Output 6 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required Yes
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Current - Output (Max) 1.3A, 1.3A