CC22SA220
detaildesc
CC22SA220
Carlo Gavazzi Inc.
Product No:
CC22SA220
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Package:
Batch:
Datasheet:
pdf
Description:
RLY CONT 3P 220V 50/60HZ 1NO/1NC
User Guide
Mfr Carlo Gavazzi Inc.
Series CC
Package Bulk
Features Auxiliary Contacts
Coil Power -
Coil Voltage 220VAC
Contact Form 3PST-NO (3 Form A)
Operate Time 12 ms
Release Time 4 ms
Mounting Type Chassis Mount, DIN Rail
Product Status Active
Coil Resistance -
Contact Material -
Switching Voltage 690VAC - Max
Termination Style Screw Terminal
Base Product Number CC22SA
Must Operate Voltage 187 VAC
Must Release Voltage 66 VAC
Operating Temperature -5°C ~ 60°C
Contact Rating (Current) 22 A