CLM0E05480
detaildesc
CLM0E05480
Siemens
Product No:
CLM0E05480
Manufacturer:
Siemens
Package:
Batch:
Datasheet:
pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,100A,5NO,OP
User Guide
Mfr Siemens
Series -
Package Box
Features Auxiliary Contacts
Coil Power 1300VA
Coil Voltage 480VAC
Contact Form 5PST-NO (5 Form A)
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Coil Resistance -
Contact Material -
Switching Voltage 600VAC - Max
Termination Style Screw Terminal
Must Operate Voltage 408 VAC
Must Release Voltage -
Operating Temperature -
Contact Rating (Current) 100 A