CLMSC03480
detaildesc
CLMSC03480
Siemens
Product No:
CLMSC03480
Manufacturer:
Siemens
Package:
Batch:
Datasheet:
pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,30A,3NO,480
User Guide
Mfr Siemens
Series -
Package Box
Features Auxiliary Contacts
Coil Power 410VA
Coil Voltage 480VAC
Contact Form 3PST-NO (3 Form A)
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Coil Resistance -
Contact Material -
Switching Voltage 600VAC - Max
Termination Style Screw Terminal
Must Operate Voltage 408 VAC
Must Release Voltage -
Operating Temperature -
Contact Rating (Current) 30 A