DCNHR300MFA
detaildesc
DCNHR300MFA
Littelfuse Inc.
Product No:
DCNHR300MFA
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
CVP RELAY
User Guide
Mfr Littelfuse Inc.
Series DCNHR
Package Bulk
Features Auxiliary Contacts
Coil Power 45W
Coil Voltage 9 ~ 36VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Operate Time 25 ms
Release Time 12 ms
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Coil Resistance -
Contact Material -
Switching Voltage 900VDC - Max
Termination Style Stud, Wire Leads
Must Operate Voltage 9 VDC
Must Release Voltage 6 VDC
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Contact Rating (Current) 300 A