DR040D254P080
detaildesc
DR040D254P080
Chip Quik Inc.
Product No:
DR040D254P080
Manufacturer:
Chip Quik Inc.
Description:
DUAL ROW 0.4MM PITCH 80-PIN CONN
User Guide
Mfr Chip Quik Inc.
Pitch 0.016" (0.40mm)
Series Proto-Advantage
Package Bulk
Material FR4 Epoxy Glass
Product Status Active
Board Thickness -
Package Accepted 0.4mm Connector
Proto Board Type Connector to DIP
Size / Dimension 4.000" L x 1.200" W (101.60mm x 30.48mm)