LCE00C007120A
detaildesc
LCE00C007120A
Siemens
Product No:
LCE00C007120A
Manufacturer:
Siemens
Package:
Batch:
Datasheet:
pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,0NC,7N
User Guide
Mfr Siemens
Series -
Package Box
Features Auxiliary Contacts
Coil Power 248VA
Coil Voltage 115 ~ 120VAC
Contact Form 7PST-NO (7 Form A)
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Coil Resistance -
Contact Material Copper
Switching Voltage 600VAC - Max
Termination Style Screw Terminal
Must Operate Voltage -
Must Release Voltage -
Operating Temperature -25°C ~ 40°C
Contact Rating (Current) 30 A