LCE02C009208A
detaildesc
LCE02C009208A
Siemens
Product No:
LCE02C009208A
Manufacturer:
Siemens
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,0NC,9NO
User Guide
Mfr Siemens
Series Class LC
Package Bulk
Features Auxiliary Contacts
Coil Power 248VA
Coil Voltage 200 ~ 208VAC
Contact Form 9PST-NO (9 Form A)
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Coil Resistance -
Contact Material Silver Alloy
Switching Voltage 600VAC - Max
Termination Style Screw Terminal
Must Operate Voltage -
Must Release Voltage -
Operating Temperature -25°C ~ 40°C
Contact Rating (Current) 30 A