LEFA2C003600B
detaildesc
LEFA2C003600B
Siemens
Product No:
LEFA2C003600B
Manufacturer:
Siemens
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,3NO,600
User Guide
Mfr Siemens
Series Class LE
Package Bulk
Features Auxiliary Contacts
Coil Power 87VA
Coil Voltage 600VAC
Contact Form 3PST-NO (3 Form A)
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Coil Resistance -
Contact Material -
Switching Voltage 240VAC - Max
Termination Style Screw Terminal
Must Operate Voltage 510 VAC
Must Release Voltage -
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Contact Rating (Current) 30 A