PP100T120
detaildesc
PP100T120
Powerex Inc.
Product No:
PP100T120
Manufacturer:
Powerex Inc.
Package:
Batch:
Datasheet:
pdf
Description:
IGBT ASSEMBLY 3PHASE 1200V 100A
User Guide
Mfr Powerex Inc.
Type IGBT
Series -
Current 100 A
Package Bulk
Voltage 1.2 kV
Configuration 3 Phase
Package / Case Power Module
Product Status Active
Base Product Number PP100
Voltage - Isolation 2500VDC