T3002NLT
detaildesc
T3002NLT
Pulse Electronics
Product No:
T3002NLT
Manufacturer:
Pulse Electronics
Description:
XFRMR T3/DS3/E3/STS-1 1:2CT SMD
User Guide
Mfr Pulse Electronics
Series -
Weight -
Package Tape & Reel (TR)
Inductance 40µH
Mounting Type Surface Mount
ET (Volt-Time) -
Product Status Active
Size / Dimension 0.300" L x 0.275" W (7.62mm x 7.00mm)
Transformer Type T3/E3 (Single)
Height - Seated (Max) 0.250" (6.35mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C