TPSMD30CA
detaildesc
TPSMD30CA
Littelfuse Inc.
Product No:
TPSMD30CA
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package:
DO-214AB (SMCJ)
Batch:
Datasheet:
pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AB
User Guide
Mfr Littelfuse Inc.
Type Zener
Series Automotive, AEC-Q101, TPSMD
Package Tape & Reel (TR)
Applications Automotive
Mounting Type Surface Mount
Package / Case DO-214AB, SMC
Product Status Active
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Power Line Protection No
Bidirectional Channels 1
Capacitance @ Frequency -
Supplier Device Package DO-214AB (SMCJ)
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 62A