TV02W100B-G
detaildesc
TV02W100B-G
Comchip Technology
Product No:
TV02W100B-G
Manufacturer:
Comchip Technology
Package:
SOD-123
Batch:
Datasheet:
pdf
Description:
TVS DIODE 10VWM 17VC SOD123
User Guide
Mfr Comchip Technology
Type Zener
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Applications General Purpose
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOD-123
Product Status Active
Power - Peak Pulse 200W
Base Product Number TV02W100
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Power Line Protection No
Bidirectional Channels 1
Capacitance @ Frequency -
Supplier Device Package SOD-123
Voltage - Breakdown (Min) 11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 17V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 10V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11.76A