UAPM65S2C
detaildesc
UAPM65S2C
Microchip Technology
Product No:
UAPM65S2C
Manufacturer:
Microchip Technology
Description:
IC RF AMP MMIC DIE
User Guide
Mfr Microchip Technology
Gain 10.25dB
P1dB 17dBm
Series -
Package Tray
RF Type General Purpose
Frequency 0Hz ~ 40GHz, 1.5GHz ~ 50GHz, 65GHz
Noise Figure 9dB
Mounting Type -
Package / Case -
Product Status Discontinued at Digi-Key
Test Frequency -
Current - Supply 150mA
Voltage - Supply 7V